середу, 25 травня 2016 р.

10 простих способів активізувати уяву вашої дитини


Автор: Jeremy Schlosberg





Уява - саме слово здається виблискує можливістями, і нагадує дитячу енергію та спонтанність. Як батьки, ми знаємо, що ми повинні розвивати фантазію наших дітей - але в нашому зайнятому житті часто просто не має місця для творчості. 

"На мою думку, коли батькам пояснюють ідею розвитку дитячої уяви, вони розуміють важливість цього питання" - говорить Томас Армстронг, автор книги "Пробудження дитячої природної геніальності". "Проте, коли ви заглиблюєтетсь у тему того, як батьки чи педагоги можуть впливати на дитячу уяву, що вони реально можуть робити для цього, їх ставлення змінюється".

Звичайно, уяві необхідно приділяти велику увагу. Фахівці з розвитку дитини одностайно відзначають переваги здорової уяви. Дитина з хорошою уявою щасливіша і більш уважна, краще справляється з поворотами життя, і більш ймовірно, виросте щасливою та впевненою у собі особистістю.

"Уява дозволяє дітям розвивати сили творчості," говорить Євген Шварц, директор програми педагогічної освіти в коледжі "Sunbridge" , який готує вчителів спеціально для вальдорфських шкіл - шкіл, відомих  систематичним вихованням уяви і творчості у дітей від дитячого садка до старшої школи. "А це означає, у майбутньому вони будуть творчими та креативними особистостями.".

Бути творчим дорослим не обов'язково означає, що ви художник або скульптор,  додає Шварц. Керівники установ та політичні лідери теж виграють від творчого мислення, яке дозволяє їм бачити речі по-новому і знаходити рішення проблем, з якими інші могли б не впоратись. Такого роду рішення проблем і інноваційне мислення починається з творчої уяви.
 Як же ми можемо стимулювати цю силу наших дітей? Почніть з цих основ:

Розповідайте їм казки
"Вам не потрібна красиво ілюстрована книга, вам не потрібно відео," говорить Шварц. "Це комунікація один-на-один, батьки і дитина, з історією, яка є посередником, що повертає нас до архетипу всієї освіти, всіх людських відносин, в яких старше покоління передає мудрість наступному поколінню ". Розповідання історій може стати наріжним каменем розвитку уяви, дає можливість варіативності діяльності та може бути використане в будь-який час кожного дня.


Займайтесь мистецтвом
Фарбуйте, малюйте, ліпіть, будуйте, скульптуруйте. Тактильний досвід дуже важливіий і дає дошкільникам повну свободу дій над своєю роботою та право власного вирішального слова. Наприклад, не змушуйте жовту ляпку на аркуші паперу ставати обов'язково сонцем.

Використовуйте природні матеріали
Контакт дитини з природними матеріалами надихає її творчу уяву. Тому вільно грайтеся з піском та камінцями - їх можливості в уяві дитини безмежні.

Розширюйте відчуття внутрішнього простору
Батьки повинні обмежувати дітей дошкільного віку від перевантаження зображеннями із засобів масової інформації, будь то телебачення, кіно, або комп'ютерні ігри. "Ми повинні залишити дітей з достатньою кількістю внутрішнього простору, щоб вони могли створити своє власне бачення", каже Шварц. "Дуже часто ми, замість того що б робити з дітей творців - робимо з них споживачів".

Творча діяльність
Після того, як ви озброєтесь вищевказаними інструментами, спробуйте ці 10 заходів. 

1. Лялькова вистава
Зберіть коробку асорті предметів домашнього вжитку - сітчастий фільтр, взуттєві коробки, паперові стаканчики, ліхтарик, все, що ви можете придумати (головне щоб ці предмети не були гострими чи крихкими) і влаштуйте разом з вашою дитиною лялькову виставу, у який всі зібрані вами предмети стануть "ляльками".  Ви будете вражені всіма істотами та персонажами створеними вашою дитиною.

2. Незвичайне фото
Проведіть рейд по всім шухлядам у пошуках непотрібних фотографій - тих, де в когось закриті очі, в кадрі палець і т.д. Дайте дитині розрізати їх на довільні шматки-пазли. Використовуючи клей, кольоровий папір та фломастери перетворіть частини фото на нову людину або створіть фантазійну картину. Запропонуйте дитині основу картини - простір Всесвіту чи середньовічний замок, а все інше дитина зробить завдяки власній уяві.

3. Природні історії
Візьміть паперовий пакет, та вийшовши з дитиною на прогулянку у парк, зберіть 10 природних матеріалів. Головною умовою є брати лише по одному з різних предметів (наприклад, лише один листок, один камінчик і т.д.). Прийшовши додому, складіть з дитиною казковий сюжет витягаючи для натхнення предмети по одному.

4. Велика коробка
Ви знаєте жарт про те, що неважливо яку іграшку ви подаруєте дитині, вона все одно буде гратися з коробкою від неї? Тоді минуючи іграшку, переходьте одразу до ігор з коробками. Придбайте велику, розміром з шафу, коробку та поставте її вдома. Дайте дитині самостійно вирішити чим буде ця коробка - будинком, замком чи машиною часу. Допоможіть дитині прикрасити коробку та вірізати вікна, якщо вони необхідні для гри.

5. Чудернацьке створіння
Суть цієї гри в тому, що перший учасник малює голову будь-якого створіння на верхній частині аркушу. Домалювавши шию, аркуш згортається таким чином, щоб голови не було видно, і передається наступному учаснику. Той хто оримав аркуш другим, домальовує до шиї тулуб, і знову загортає аркуш так, що б не було видно ні голови не тулуба і передає далі. В кінці, коли все тіло намальоване, аркуш розгортається і перед учасниками гри постає чудернацьке створіння яке вони спільно створили.

6. Мистецькі історії
Відвідайте з дитиною художній музей, та прийшовши до виставкової зали станьте посередині. Дайте дитині обрати з відстані, яка картина їй найбільше подобається. Коли дитина вибере, підійдіть до цієї картини та гарно її роздивіться. Попросіть дитину розказати історію про те що вона на ній бачить, допомагайте відкритими запитаннями. Після цього, підійдіть до іншої картини і аналогічним чином попросіть дитину скласти історію, на це раз пов'язану з попередньою.


7. Непотріб із шухляд
Разом з дитиною покопирсайтесь по всім шухлядам в будинку, вишукуючи маленькі непотрібні та дивні на вигляд предмети. Частіше за все це деталі "хто-зна-від-чого". Візьміть ватман чи великий шматок картону, фломастери та гральні кості, і дайте дитині можливість вигадати власну настольну гру. Коли всі правила будеть узгоджені, а ігрове поле розмічене кольоровими фломастерами пограйте із дитиною у її вигадану гру. 

8. Малювання без пензлів
Будь-хто може малювати пензликами. Ми пропонуємо вам знайти вдома предмети якими дитина зможе малювати замість них. Наприклад, струна, губка, поламані олівці, резинки, пряжа чи мотузки, розріне на половинки яблуко тощо. Застеліть підлогу старими газетами, дайте дитині фарби та ватман, та дивіться що з цього вийде.

9. Відкрийте заново Сонячну систему
Імена які використовуються в назвах планет, походять за давніх часів, та пов'язують зовнішні якості планет із легендами та історіями про богів в честь яких їх було названо. Дайте дитині можливість створити власну схему назв для планет. Як і чому вона б їх назвала?

10. Приховані історії
Дайте дитині завдання - за 15 хвилин знайти у вашому домі 3 предмети, які дитина раніше не помічала або на які не звертала уваги. Ці предмети не мають бути занадто особитстими для когось із членів родини, та не мають бути крихкими. Коли дитина знайде ці предмети розкажіть ій про них усе - як вони з'явилися у вашому домі, де ви їх придбали чи хто їх подарував, чому вони у вас зберігаються, чим вони особливі і т.д. Попросіть дитину скласти історію, на словах чи у малюнках, в якій всі три предмети будуть між собою пов'язані.

Першоджерело: 
http://www.parenting.com/article/10-easy-ways-to-fire-your-childs-imagination-21354373



Немає коментарів:

Дописати коментар